Jan Kwaczek - kwaczek.cz

o mně

CZ / EN

Vítám Vás na svých stránkách věnovaných fotografii, grafice a designu.

Jmenuji se Jan Kwaczek a řadu let se zabývám designem a fotografováním. Mé první nesmělé pokusy spojené s objevováním okolního světa a snahou o zachycení jeho rozmanitosti začaly už v dětství. Něco z té čisté radosti a touhy vnímat krásu kolem sebe ve mně zůstalo dodnes. Fotoaparát a počítač se pro mě nakonec stali nejlepšími prostředky a pomocníky k dosažení mého cíle. Totiž hledat krásu, pomáhat ji vytvářet a zachycovat ji v čase a prostoru.

Nejprve jsem se vydal cestou grafiky a designu. Díky intenzivnímu studiu možností počítačových programů jsem najednou mohl krásné věci sám vytvářet. Naučil jsem se používat nové prostředky a nové postupy. Pak jsem zcela přirozeně dospěl k fotografování, jehož prostřednictvím mohu krásu kolem sebe zachycovat. Propojením obou těchto oblastí, fotografie a grafiky, se mi podařilo rozšířit svůj tvůrčí potenciál a posunout svou tvorbu na vyšší estetickou úroveň. Proto Vám mohu nyní nabídnout své zkušenosti, kreativitu a pečlivost hned v několika oblastech.

Zaměřuji se na fotografování portrétní, dokumentární i ateliérové. Mám ateliér v centru Zlína, pracuji také ve Vsetíně a vlastně kdekoliv v exteriéru či interiéru, včetně Vašeho domova. V grafické tvorbě využívám bohatých zkušeností z reklamních agentur při tvorbě moderních tiskových materiálů, katalogů, webových prezentací či návrhů firemního loga. A pro zájemce nabízím také možnost školení v oblasti grafiky a postprodukce fotografií.

Spisovatel Mark Twain řekl: „Dej každému dni příležitost, aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života.“

Můžeme se o to pokusit i společně. Zachytit ty krásné, neopakovatelné okamžiky na fotografiích, a dát jim tak punc věčnosti.

Těším se na setkání s Vámi.

Váš Jan Kwaczek